Balneokosmetyki

WODA SIARCZKOWA

SPA – Sanus Per Aquam, czyli „zdrowie przez wodę”

Misja marki Balnekosmetyki oparta jest na łacińskiej sentencji Sanus Per Aquam (SPA), oznaczającej zdrowie przez wodę. Sekretem niezwykłej skuteczności Balneokosmetyków jest mająca ponad 2 mln lat lecznicza woda siarczkowa, której skuteczność została potwierdzona badaniami i otrzymała atest PZH (Państwowego Zakładu Higieny). Nasze wyjątkowe produkty powstają na bazie wody siarczkowej pozyskiwanej wprost ze źródła – z najbogatszego w związki siarki na świecie (aż 860 mg siarkowodoru na 1 l) miejsca pozyskiwania wody siarczkowej. Źródło to znajduje się w Solcu-Zdroju na malowniczym południu Polski. Woda siarczkowa okrzyknięta „wodą życia” stanowi największe bogactwo naszych wielokrotnie nagradzanych polskich dermokosmetyków. 

Działanie wody siarczkowej na powierzchnię skóry

 • Wodza siarczkowa działa antybakteryjnie, przeciwzapalnie i bakteriobójczo. Skutecznie walczy ze zmianami trądzikowymi i nadmiernym błyszczeniem się skóry.
 • Wykazuje silne działanie bakteriobójcze, grzybobójcze oraz hamujące łojotok. Dzięki normalizacji aktywności gruczołów łojowych przyspiesza leczenie schorzeń skóry głowy takich jak łojotok i łupież. Do tego pomaga w pielęgnacji skóry głowy z tendencją do przetłuszczania (przetłuszczające się włosy).
 • Działa przeciwzapalnie, leczy egzemy i zakażenia.
 • Woda siarczkowa posiada właściwości pielęgnacyjne i regeneracyjne. Znakomicie sprawdza się w pielęgnacji skóry suchej, bardzo suchej, łuszczącej się lub zrogowaciałej.
 • Zmiękcza i delikatnie złuszcza martwy naskórek, co sprawia, że skóra staje się miękka w dotyku i sprężysta.

Regeneruje naskórek, ponieważ jest niezbędnym budulcem białek – kolagenu i kreatyny. Dlatego stosuje się ją przeciwko starzeniu się.

 

Działanie siarki na ludzki organizm

Siarka posiada wyjątkowe właściwości lecznicze i regenerujące. Jest pierwiastkiem mineralnym znajdującym się we wszystkich komórkach organizmu ludzkiego i zajmuje jedno z czołowych miejsc w hierarchii niezbędnych do życia makroelementów. Jako istotny składnik struktury białkowej jest absolutnie niezbędna przy produkcji kolagenu i kreatyny. Organizm dorosłej osoby zawiera ok. 100 g siarki i musi pozyskiwać ją z zewnątrz.

Niedobór siarki może być bardzo szkodliwy dla zdrowia!

Niedobór siarki można rozpoznać po objawach zarówno zewnętrznych jak i wewnętrznych. Te pierwsze to:

 • łamliwe, matowe włosy i paznokcie,
 • blada cera,
 • utrata jędrności skóry.

Objawy wewnętrzne niedoboru siarki to z kolei:

 • kłopoty ze wzrokiem,
 • dolegliwości stawowe,
 • uczucie niepokoju i przygnębienia.

Niedobór siarki wpływa na kondycję skóry, włosów i paznokci (z powodu braku kolagenu i kreatyny) oraz na stany emocjonalne człowieka. Jej niedobór może prowadzić do uciążliwych objawów wewnętrznych wymienionych wyżej. Dlatego tak ważne dla zdrowia jest jej uzupełnienie poprzez kurację za pomocą Balneokosmetyków oraz kąpieli, które oferują nasze ekskluzywne obiekty – Malinowe Hotele**** Medical SPA oraz Baseny Mineralne w Solcu-Zdroju, czyli w tym samym miejscu, w którym znajduje się uzdrawiające źródło wody siarczkowej pozyskiwanej do produkcji naszych Balneokosmetyków.

Szczegółowy opis i działanie wody siarczkowej

Nasza woda siarczkowa jest najsilniejszą na świecie wodą leczniczą. Wg klasyfikacji jest to silnie zmineralizowana woda chlorkowo-sodowa (solanka) siarczkowa, bromkowa, jodkowa i borowa o zawartości aktywnych związków siarki ok. 830 mg/l. Wyróżnia ją niespotykana w skali światowej zawartość aktywnych związków siarki i jodu, istotnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu jonów oraz mikro i makroelementów. Woda posiada atest PZH, który potwierdza jej wyjątkowe działanie i klasyfikuje ją jako wodę leczniczą. Te składniki oraz ogólna mineralizacja wody są głównymi czynnikami oddziałującymi tak intensywnie na skórę i organizm. Działanie keratolityczne (rozmiękczanie i złuszczanie naskórka) zwiększa przenikanie związków siarki i jodu przez skórę do narządów wewnętrznych, a to w efekcie wywołuje poprawę krążenia obwodowego, co wpływa korzystnie na stan chrząstek stawowych oraz ruchomość stawów. 

Najsilniejsze wody lecznicze

Do najsilniej działających wód leczniczych zaliczane są właśnie wody siarczkowo-siarkowodorowe (takie jak nasza woda siarczkowa ze źródła „Malina”). Zawierają one w swym składzie rozpuszczony w wodzie siarkowodór, a ich działanie lecznicze wiąże się głównie z depozycją siarki w skórze oraz keratolitycznym i keratoplastycznym wpływem wody siarkowej na warstwę rogową naskórka. Wody siarczkowo-siarkowodorowe działają przeciwalergicznie, przeciwbólowo, przeciwgrzybiczo i przeciwzapalnie. Siarka przyspiesza procesy oksydoredukcyjne, zwiększa liczbę czerwonych krwinek i wykazuje działanie regulujące na wiele funkcji ustrojowych.

Nasze dermokosmetyki z wodą siarczkową

W naszej ofercie znajda Państwo bogaty zbiór dermokosmetyków z wodą siarczkową, do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów oraz zestawy pielęgnacyjne skompletowane tak, żeby jak najlepiej spełniać potrzeby naszych klientów.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium