Balneokosmetyki

O NAS

O NAS W PIGUŁCE

Źródło zdrowej skóry

Balneokosmetyki skutecznie usuwają niedoskonałości skóry i są polecane w walce z problemami takimi jak: trądzik, przebarwienia, zmarszczki, cienie/obrzęki pod oczami, cellulit, bóle stawów i kręgosłupa, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, suche dłonie i zniszczone paznokcie, dyskomfort zimnych stóp i dłoni, infekcje intymne, zniszczone włosy, łupież, łojotok. Preparaty siarkowe nazywane są także kosmetykami z siarką. Na wypadanie włosów stosowane, działają korzystnie.

Zdrowie przez wodę
Misja marki opiera się na łacińskiej sentencji Sanus Per Aquam (SPA) czyli zdrowie przez wodę, gdyż sekretem niezwykłej skuteczności Balneokosmetyków jest najsilniejsza na świecie, wysoko zmineralizowana i potwierdzona badaniami lecznicza woda siarczkowa mająca ponad 2 miliony lat która została okrzyknięta „wodą życia”
Naturalne i przyjazne zwierzętom
Naturalne składniki aktywne, 0% parabenów, 100% wegańskie, nie testowane na zwierzętach, ponad 90% składników pochodzenia naturalnego*, 0% sles, silikonów, sztucznych barwników, ftalanów, olejów mineralnych i pochodnych ropy naftowej * (*seria EKO)

Rekomendowane przez lekarzy
Nasze produkty oprócz rekomendacji dermatologów otrzymały pochwały od m.in. Profesorów dr hab. n. med. a to za sprawą iż wszystkie komórki ludzkiego organizmu zbudowane są ze związków zawierających siarkę, a jej niedobór może być szkodliwy dla zdrowia dlatego tak ważne jest jej uzupełnianie poprzez kuracje z pomocą Balneokosmetyków oraz kąpieli, które oferują nasze najlepsze w Polsce obiekty - Malinowe Hotele****Medical SPA oraz Baseny Mineralne w Solcu-Zdroju gdzie znajduje się źródło naszej wody siarczkowej pozyskiwanej do produkcji Balneokosmetyków.

SPA – SANUS PER AQUAM – ZDROWIE PRZEZ WODY SIARKOWE  W POLSCE

Sekretem skuteczności Balneokosmetyków jest ich starannie opracowana receptura wyselekcjonowanych, naturalnych składników aktywnych w tym z najsilniejsza na świecie lecznicza woda siarczkowa czerpana ze źródła „Malina” w uzdrowiskowej miejscowości Solec-Zdrój. Potocznie woda siarkowa w Polsce jest nazywana siarką do kąpieli. Ta mająca ponad 2 miliony lat woda została okrzyknięta "wodą życia" i stanowi największe bogactwo tych wielokrotnie nagradzanych polskich dermokosmetyków.

Działanie występującej w Polsce wody siarczkowej na powierzchnię skóry:
  • kąpiele siarkowe mają działanie antybakteryjnie, przeciwzapalne i bakteriobójcze dlatego skutecznie walczą ze zmianami trądzikowymi i nadmiernym błyszczeniem się skóry
  • wykazuje działanie bakteriobójcze, grzybobójcze oraz hamuje łojotok, co sprawia, że przyspiesza leczenie schorzeń skóry głowy: łojotoku, łupieżu i pomaga w pielęgnacji włosów tłustych
  • wykazuje właściwości pielęgnacyjne i regeneracyjne, dlatego znakomicie sprawdza się w pielęgnacji skóry suchej, bardzo suchej czy zrogowaciałej i łuszczącej się
  • zmiękcza i delikatnie złuszcza naskórek, co sprawia, że skóra staje się miękka w dotyku i sprężysta
Siarka a ludzki organizm

Siarka, która jest niemetalicznym pierwiastkiem chemicznym znajduje się we wszystkich komórkach organizmu ludzkiego, szczególnie jako istotny składnik struktury białkowej. Organizm dorosłej osoby zawiera ok. 100 g siarki. Siarka jest jednym z makroelementów niezbędnych do życia i zajmuje czołowe miejsce na liście makroskładników mineralnych potrzebnych organizmowi ludzkiemu.

Niedobór siarki może być bardzo szkodliwy dla zdrowia!

Najłatwiej rozpoznać go po objawach: włosy twardnieją i wypadają, skóra traci jędrność i blednie, łuszczycy i łamliwości paznokci. Jednak niedobór siarki nie pozostaje bez wpływu na stany emocjonalne człowieka. Kiedy tego pierwiastka brakuje w organizmie mogą pojawić się odczucie niepokoju, zmęczenie, kłopoty ze wzrokiem i dolegliwości stawowe. Dlatego tak ważne jest jej uzupełnienie poprzez kuracje z pomocą Balneokosmetyków oraz kąpieli siarkowych Solec Zdrój, które oferują nasze najlepsze w Polsce obiekty Malinowe Hotele****Medical SPA oraz Baseny Mineralne w Solcu-Zdroju gdzie znajduje się źródło naszej wody siarczkowej w Polsce pozyskiwanej do produkcji Balneokosmetyków.

Szczegółowy opis i działanie wody siarczkowej w Polsce:

Jest najsilniejszą na świecie wodą tego typu. Wg klasyfikacji to silnie zmineralizowana woda chlorkowo-sodowa (solanka) siarczkowa, bromkowa, jodkowa, borowa o zawartości aktywnych związków siarki ok. 830 mg/l. Wyróżnia ją niespotykana w skali światowej zawartość aktywnych związków siarki i jodu oraz istotne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu jony, mikro i makroelementy. Woda posiada atest PZH potwierdzający jej wyjątkowe działanie i klasyfikujący ją jako wodę leczniczą.
Składniki te oraz ogólna mineralizacja wody są głównymi czynnikami aktywnymi fizjologicznie oddziaływującymi intensywnie na skórę i cały organizm. Działanie keratolityczne (rozmiękczanie i złuszczanie naskórka) zwiększa też przenikanie związków siarki i jodu przez skórę do narządów wewnętrznych. Wywołuje tym samym poprawę krążenia obwodowego i wpływa korzystnie na stan chrząstek stawowych oraz ruchomości stawów.
Do najsilniej działających wód leczniczych zaliczane są wody siarczkowo-siarkowodorowe. Zawierają w swym składzie rozpuszczony w wodzie siarkowodór. Ich działanie lecznicze wiąże się głównie z depozycją siarki w skórze oraz keratolitycznym i keratoplastycznym wpływem wody siarkowej na warstwę rogową naskórka. 
Wody siarczkowo-siarkowodorowe działają przeciwalergicznie, przeciwbólowo, przeciwgrzybiczo i przeciwzapalnie. Siarka przyspiesza procesy oksydo-redukcyjne, zwiększa liczbę czerwonych krwinek. Dzięki temu kąpiele siarczkowe w Polsce działają regulująco na wiele funkcji ustrojowych.

Preparaty siarkowe  są naturalne i przyjazne zwierzętom

Naturalne składniki aktywne
Wegańskie & Nie testowane na zwierzętach

Balneokosmetyki oprócz na leczniczej wodzie siarczkowej bazują na wyselekcjonowanych naturalnych, składnikach aktywnych. Wszystkie produkty nie są testowane na zwierzętach, a ich skład jest w 100% wegański. Wszystkie Balneokosmetyki nie zawierają parabenów i są przyjazne dla skóry. Zdecydowana większość produktów zawiera ponad 90% składników pochodzenia naturalnego oraz nie zawiera parabenów, sles, silikonów, sztucznych barwników, ftalanów, olejów mineralnych i pochodnych ropy naftowej.

REKOMEDNOWANE PRZEZ LEKARZY I NAUKOWCÓW


Prof. dr hab. n. med. Zofia Pawłowska
 
„Lecznicza woda siarczkowa – składnik Balneokosmetyków”
Woda siarczkowa o unikalnym składzie soli mineralnych i elementów śladowych (chlorki, sód, magnez, wapń, potas, brom, jod, krzemionka), odznaczająca się czystością mikrobiologiczną stosowana jest od dawna nie tylko do kąpieli, inhalacji czy okładów, ale także jako składnik preparatów przeznaczonych do pielęgnacji skóry
. Powszechnie wiadomo, że zawarte w wodzie składniki mineralne i mikroelementy odkładają się w warstwie zewnętrznej naskórka, a częściowo przenikają do głębszych jej warstw. Na właściwości lecznicze solanki siarczkowej ze źródła „Malina” wpływają wszystkie zawarte w niej mikro- i makroelementy, jednak szczególnie interesująca jest wysoka zawartość związków siarki. Już w starożytności siarka znajdowała zastosowanie w medycynie do leczenia chorób skórnych. Wszystkie komórki ludzkiego organizmu zbudowane są ze związków zawierających siarkę. W zależności od zawartości, związki siarki mogą mieć działanie keratoplastyczne (zmiękczające naskórek), odkażające i grzybobójcze, przy niskiej mineralizacji, stymulujące jednocześnie odnowę tkankową, a także keratolityczne (złuszczające naskórek, wykorzystywane m.in. w leczeniu łuszczycy), przy wysokiej mineralizacji [3-7]. Na uwagę zasługuje również rosnące zainteresowanie zastosowaniem miejscowym bogactwa składników zawartych w wodach leczniczych, np. w postaci maści leczniczych i kosmetyków. Zawarta w kosmetykach siarka ulega przemianom metabolicznym do związków siarczkowych, wykazujących działanie keratoplastyczne. Z tego też powodu jest ona chętnie wykorzystywana jako składnik odpowiednich kremów [13].

[3] Matz H, Orion E, Wolf R. Balneotherapy in dermatology. Dermatol Ther. 2003; 16: 132–140.
[4] Halevy S., Sukenik S. “Different modalities of spa therapy for skin diseases at the Dead Sea area” Arch. Dermatol 
 134 (1998) 1416.
[5] Leaute-Labreze Ch., Saillour F, Chene G., Cazenave C., Luxey- Bellocq M.L., Sanciaume C., Toussaint J.F., Taieb 
 A., “Saline SPA water or combined Water and UVB for Psoriasis vs. conventional UVB” Arch. Dermatol. 137 (2001) 
 1035
[6] D.W. Scott, G.H. Muller, C.E. Griffin. Structure and function of the skin. Small Animal Dermatology. 1528, 2001.
[7] Nasermoaddeli A., KAGAMIMORI S. Balneotherapy in Medicine: A Review. Environmental Health and Preventive 
 Medicine .10, 171–179, 2005.
[13] Opracowania własne Dr E. Grzelińskiej, Kosmetolog Konsultant. 2009.
Prof. dr hab. n. med. Wojciech Piekoszewski
Kierownik Zespołu Analiz Toksykologicznych i Farmaceutycznych
Uniwersytet Jagielloński
Kosmetologia dla Lekarzy, Kierownik Studiów Podyplomowych
Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia w Krakowie
„Balneokosmetyki nowa propozycja w pielęgnacji twarzy, ciała i włosów"
Wody siarczkowe od wielu lat stosowane są w balneoterapii. Stosowane doustnie wpływają na gospodarkę hormonalną, przemianę materii, poprawiają zdolność ruchową i obniżają poziom cholesterolu, mają również działanie antyoksydacyjne. Kąpiele w wodzie siarczkowej wpływają szczególnie korzystnie na tkankę łączną
, przez co ułatwiają leczenie nie tylko stanów zwyrodnieniowych i reumatycznych, ale również neurologicznych. Ich korzystne działanie na skórę zostało potwierdzone wieloma badaniami i obserwacjami klinicznymi. Lecznicza woda siarczkowa czerpana ze źródła Malina w Uzdrowisku Solec Zdrój wykorzystywana jest we wszystkich produktach z marki Balneokosmetyki. Woda klasyfikowana jest jako silnie zmineralizowana woda chlorkowo- siarczkowa (chlorkowo- sodowa (solanka) siarczkowa, jodkowa, bromkowa, boranowa) Wyróżnia ją spośród innych wód siarczkowych największa, niespotykana w innych wodach zawartość aktywnych związków siarki i jodu, która jest około 20-krotnie wyższa niż obserwowana w wodach z innych źródeł. Obok związków siarki woda zawiera istotne do prawidłowego funkcjonowania organizmu jony i mikro i makroelementy: chlorki, bromki, jodki oraz sód, magnez wapń i krzemiany. Lecznicza woda siarczkowa ze względu na swój unikalny skład wykazuje działanie bakteriobójcze, grzybobójcze, przeciwzapalne, zwalcza łojotok a jednocześnie zmiękcza, uelastycznia i nawilża skórę. W skład Balneokosmetyków obok unikatowej wody siarczkowej wchodzą aktywne składniki uzdrowiskowe m.in. takie jak: borowiny, glinki, oczar (preparaty z kory i liści tego krzewu przyspieszają gojenie ran, likwidują opuchlizny i obrzęki oraz działają przeciwzapalnie) czy kora wierzby. Seria Balneokosmetyków to 3 linie produktów: do twarzy, włosów i ciała. Balnokosmetyki obok działania pielęgnacyjnego – nawilżającego, wykazują działanie bakteriobójcze i grzybobójcze oraz hamujące łojotok, co sprawia, że sprawdzają się w pielęgnacji skóry tłustej i skóry ze zmianami trądzikowymi. Stosowanie biosiarczkowego szamponu do włosów tłustych z tendencją do łupieżu i łojotoku znacznie przyspiesza leczenie tych schorzeń. Keratolityczne działanie (złuszczanie naskórka) Balneokosmetyków powodujące odnowę tkanki skórnej oraz zmiękczające naskórek prowadzi do zwiększenia sprężystości i rewitalizacji skóry. Powiązanie tych właściwości z działaniem keratoplastycznym (zmiękczającym naskórek) wody siarczkowej i aktywnością innych składników aktywnych (borowina, ekstrakt z bluszczu, glinka zielona) powoduje, że są one zalecane przez kosmetologów i dermatologów do pielęgnacji skóry suchej, zrogowaciałej oraz z nadmierną ilością tkanki tłuszczowej i cellulitu. Produkty zawierają ograniczoną ilość konserwantów i substancji zapachowych, nie zawierają barwników, nie są testowane na zwierzętach. Wszystkie preparaty zostały przebadane dermatologicznie i aplikacyjnie. Receptury zawierają odpowiednią dla skóry ilość wody siarczkowej. Mogące występować uczucie pieczenia lub lekkie zaczerwienie skóry jest prawidłowym objawem silnego działania i wysokiej mineralizacji wody siarczkowej.
Profesor Dietl, Kraków 1858
„Źródła lekarskie w Solcu”
„Zdrojowisko Soleckie w sąsiedniem Królestwie Polskiem położone, odznaczające się nie tylko urokiem i pełną pięknością przyrody…, ale nadto odznacza się jednym z najzabawniejszych zdrojów, swą… pełną chwały historyja w dziedzinie Balneoterapii – tysiącznemi zdumiewająco pomyślnemi skutkami i silnie utrwalonem zaufaniem, jakiego w kraju używa”.
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium