Balneokosmetyki
WODA SIARCZKOWA

SPA – Sanus Per Aquam – Zdrowie przez wodę

Misja marki opiera się na łacińskiej sentencji Sanus Per Aquam (SPA) czyli zdrowie przez wodę, gdyż sekretem niezwykłej skuteczności Balneokosmetyków jest najsilniejsza na świecie, wysoko zmineralizowana i potwierdzona badaniami lecznicza woda siarczkowa mająca ponad 2 miliony lat która została okrzyknięta „wodą życia” i stanowi największe bogactwo tych wielokrotnie nagradzanych polskich dermokosmetyków. 

Działanie wody siarczkowej na powierzchnię skóry:

  • ma działanie antybakteryjnie, przeciwzapalne i bakteriobójcze dlatego skutecznie walczy ze zmianami trądzikowymi i nadmiernym błyszczeniem się skóry

  • wykazuje działanie bakteriobójcze, grzybobójcze oraz hamuje łojotok, co sprawia, że przyspiesza leczenie schorzeń skóry głowy: łojotoku, łupieżu i pomaga w pielęgnacji włosów tłustych

  • wykazuje właściwości pielęgnacyjne i regeneracyjne, dlatego znakomicie sprawdza się w pielęgnacji skóry suchej, bardzo suchej czy zrogowaciałej i łuszczącej się

  • zmiękcza i delikatnie złuszcza naskórek, co sprawia, że skóra staje się miękka w dotyku i sprężysta

 

Siarka a ludzki organizm

Siarka, która jest niemetalicznym pierwiastkiem chemicznym znajduje się we wszystkich komórkach organizmu ludzkiego, szczególnie jako istotny składnik struktury białkowej. Organizm dorosłej osoby zawiera ok. 100 g siarki. Siarka jest jednym z makroelementów niezbędnych do życia i zajmuje czołowe miejsce na liście makroskładników mineralnych potrzebnych organizmowi ludzkiemu.

Niedobór siarki może być bardzo szkodliwy dla zdrowia!

Najłatwiej rozpoznać go po objawach: włosy twardnieją i wypadają, skóra traci jędrność i blednie, łuszczycy i łamliwości paznokci. Jednak niedobór siarki nie pozostaje bez wpływu na stany emocjonalne człowieka. Kiedy tego pierwiastka brakuje w organizmie mogą pojawić się odczucie niepokoju, zmęczenie, kłopoty ze wzrokiem i dolegliwości stawowe. Dlatego tak ważne jest jej uzupełnienie poprzez kuracje z pomocą Balneokosmetyków oraz kąpieli, które oferują nasze najlepsze w Polsce obiekty - Malinowe Hotele****Medical SPA oraz Baseny Mineralne w Solcu-Zdroju gdzie znajduje się źródło naszej wody siarczkowej pozyskiwanej do produkcji Balneokosmetyków. 


Szczegółowy opis i działanie wody siarczkowej:

Jest najsilniejszą na świecie wodą tego typu. Wg klasyfikacji to silnie zmineralizowana woda chlorkowo-sodowa (solanka) siarczkowa, bromkowa, jodkowa, borowa o zawartości aktywnych związków siarki ok. 830 mg/l. Wyróżnia ją niespotykana w skali światowej zawartość aktywnych związków siarki i jodu oraz istotne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu jony, mikro i makroelementy. Woda posiada atest PZH potwierdzający jej wyjątkowe działanie i klasyfikujący ją jako wodę leczniczą. 

Składniki te oraz ogólna mineralizacja wody są głównymi czynnikami aktywnymi fizjologicznie oddziaływującymi intensywnie na skórę i cały organizm. Działanie keratolityczne (rozmiękczanie i złuszczanie naskórka) zwiększa też przenikanie związków siarki i jodu przez skórę do narządów wewnętrznych. Wywołuje tym samym poprawę krążenia obwodowego i wpływa korzystnie na stan chrząstek stawowych oraz ruchomości stawów. 

Do najsilniej działających wód leczniczych zaliczane są wody siarczkowo-siarkowodorowe. Zawierają w swym składzie rozpuszczony w wodzie siarkowodór. Ich działanie lecznicze wiąże się głównie z depozycją siarki w skórze oraz keratolitycznym i keratoplastycznym wpływem wody siarkowej na warstwę rogową naskórka. 
Wody siarczkowo-siarkowodorowe działają przeciwalergicznie, przeciwbólowo, przeciwgrzybiczo i przeciwzapalnie. Siarka przyspiesza procesy oksydo-redukcyjne, zwiększa liczbę czerwonych krwinek. Działa regulująco na wiele funkcji ustrojowych.

 

 

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium