Balneokosmetyki

Kosmetyki do cery suchej

Nieprzyjemne uczucie suchej i szorstkiej skóry to przypadłość wielu osób. Poszarzała, zaczerwieniona lub łuszcząca się cera nie tylko wygląda nieestetycznie, ale przede wszystkim powoduje swędzenie, szczypanie i ogólny dyskomfort, tworząc również zagrożenie dla zdrowia. Poznanie przyczyn jej powstawania, a także właściwa pielęgnacja z wykorzystaniem Balneokosmetyków stanowi jednak rozwiązanie tego problemu.

[product id="221, 209, 208, 210, 223, 224,249,248,247, 308,309,344,307"]

Dlaczego skóra staje się sucha i szorstka?

Elementarnym krokiem w drodze do uzyskania zdrowej i nawilżonej skóry jest określenie przyczyn jej złego stanu. Naturalne predyspozycje związane z genetyką choć występują, to rzadko stanowią prawdziwe źródło problemu. W znakomitej większości przypadków powodem jest niewłaściwa pielęgnacja, stosowanie preparatów na bazie mydła lub alkoholu, a także brak odpowiedniego nawilżenia. Przyczyną może być także naturalny proces starzenia się skóry, dieta uboga w tłuszcze nienasycone, niedostateczna ilość płynów spożywanych w ciągu dnia, a także niektóre schorzenia. Skóra sucha i szorstka potrzebuje więc szczególnej pielęgnacji, opartej na nawilżaniu, natłuszczaniu i regeneracji. Seria Balneokosmetyków stworzona z myślą o tego typu dolegliwościach odbudowuje warstwę lipidową naskórka, chroniąc go przed utratą wilgoci i uczuciem szorstkości.

Kosmetyki do pielęgnacji skóry suchej i szorstkiej

Podstawą odpowiedniej pielęgnacji w przypadku skóry suchej i szorstkiej jest stosowanie kosmetyków zawierających składniki o działaniu regenerującym, nawilżającym i natłuszczającym. Świetnie sprawdzą się kosmetyki na bazie naturalnych olejów, masła Shea i z dodatkiem witaminy E. Mając tendencję do wysuszania się skóry, należy również wystrzegać się preparatów na bazie alkoholu i mydła, długich i gorących kąpieli, a także zbyt inwazyjnych produktów w postaci chociażby silnie działających peelingów. Warto sięgnąć po produkty delikatne dla skłonnej do podrażnień skóry, które pozwolą ją nawodnić i natłuścić. Balneokosmetyki dla suchy suchej i szorstkiej zostały stworzone z myślą o zamknięciu w pudełeczku wszystkich składników aktywnych, działających kojąco i regenerująco, a obecność leczniczej wody siarczkowej pozwala wniknąć wszelkim mikro i makroelementów w głąb skóry.

Czego potrzebuje sucha i szorstka skóra?

Przesuszona skóra jest pozbawiona blasku i elastyczności, często jest poszarzała i matowa, piecze, swędzi i powoduje znaczny dyskomfort. Za pomocą odpowiedniej pielęgnacji przy użyciu odpowiednich preparatów o działaniu nawilżającym i natłuszczającym możemy jednak znacząco zredukować przykre objawy i zapewnić skórze niezbędne składniki odżywcze. Balneokosmetyki zawierają w swoim składzie leczniczą wodę siarczkową o wysokich właściwościach regeneracyjnych i pielęgnacyjnych. Ponadto zostały one wzbogacone o liczne składniki aktywne pochodzenia naturalnego, które mają zbawienny wpływ na skłonną do podrażnień skórę. Unikalne receptury oparte na naturze gwarantują pełne bezpieczeństwo stosowania, nawet w przypadku osób zmagających się z wyjątkowo problematycznymi dolegliwościami.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium