Balneokosmetyki

Kosmetyki do cery dojrzałej

Upływ czasu jest jedną z rzeczy, na które nie mamy wpływu, choć dotyka on każdego z nas. Odciska też swoje piętno na wyglądzie naszej skóry, która stopniowo traci elastyczność i blask, a także zaczynają pokrywać ją zmarszczki. Mimo że całkowite wyeliminowanie oznak starzenia jest niemożliwe, to za pomocą odpowiedniej pielęgnacji możemy znacząco opóźnić ich pojawianie się, a także zredukować istniejące już niedoskonałości. W tym celu warto sięgnąć po Balneokosmetyki dla cery dojrzałej.

[product id="101, 100, 132, 133, 193, 194, 128"]

Jak pielęgnować cerę dojrzałą?

Mówiąc o cerze dojrzałej trudno określić konkretny wiek, zmiany spowodowane upływającym czasem są bowiem kwestią mocno indywidualną. Przyjmuje się jednak, że czterdziesty piąty rok życia to umowna granica, po której przekroczeniu skóra staje się cieńsza, mniej nawilżona, a także traci na elastyczności. W efekcie tego pojawiają się zmarszczki. Są one wynikiem zmian w metabolizmie oraz rozpadu włókien kolagenowych, ale także genetycznych predyspozycji, diety, trybu życia, a także pielęgnacji. W przypadku cery dojrzałej najlepszym krokiem, jaki można podjąć, jest zapobieganie powstawaniu zmarszczek zawczasu, poprzez regularne stosowanie odpowiednich kosmetyków. Kluczem do sukcesu jest oczyszczanie, nawilżanie i regeneracja skóry, dzięki czemu zachowa ona piękny, jędrny i zdrowy wygląd znacznie dłużej!

Jakie są etapy pielęgnacji skóry dojrzałej?

Jeśli zależy Ci na tym, aby pielęgnacja skóry dojrzałej przebiegała skutecznie i pomagała w likwidowaniu niedoskonałości, zwróć uwagę na to, aby obejmowała:

  1. Zapewnienie optymalnego poziomu nawilżenia
  2. Dostarczanie składników stymulujących skórę do produkcji kolagenu
  3. Ochronę przed działaniem promieniowania UV oraz wpływem wolnych rodników
  4. Odżywienie i regenerację

Jak redukować i zapobiegać powstawaniu zmarszczek?

Pielęgnacja skóry jest czynnością wieloetapową i jedynie rzetelne podejście do każdego elementu może zagwarantować spodziewane efekty. Podobnie jak w przypadku pozostałych rodzajów cery, tak i przy skórze dojrzałej pierwszym krokiem jest oczyszczanie, które umożliwia usunięcie nagromadzonych zanieczyszczeń i stanowi punkt wyjścia dla dalszych czynności. Najważniejszym elementem, pozwalającym zredukować i zapobiegać powstawaniu zmarszczek jest nawilżanie i regeneracja z wykorzystaniem odpowiednich składników aktywnych. Największym wrogiem młodej i elastycznej cery jest bowiem przesuszenie, powodujące utratę jędrności, a w efekcie widoczne oznaki starzenia. Nie wolno zapominać również o ochronie skóry przed szkodliwym działaniem promieni UV, które ma fatalny wpływ na wygląd i kondycję naszej cery.

Jakie kosmetyki do cery dojrzałej warto stosować?

Używając kremów podczas pielęgnacji cery dojrzałej, zapobiegniesz transepideralnej ucieczce wody oraz dostarczysz substancji wiążących wodę w naskórku. Dodatkowo kosmetyki do pielęgnacji cery dojrzałej powinny zawierać składniki filmotwórcze jak oleje mineralne, wazelina, oleje roślinne, emolienty, ponieważ one także zapobiegają utracie wody przez skórę. Kosmetyki do cery dojrzałej powinny mieć w swoim składzie także kwas hialuronowy, glicerynę, ksylito, które zapobiegną zmarszczkom. Oprócz tego powinny znaleźć się w nich także inne składniki aktywne do cery dojrzałej. Wśród nich warto wymienić: wodę siarczkową, ekstrakt z dzikiej róży, borowinę, biokrzem, ekstrakt z aloesu oraz mocznik. Dzięki składnikom aktywnym działanie Balneokosmetyków jest skuteczniejsze. Każdy pozyskany składnik aktywny znajdujący się w kremie dla cery dojrzałej jest pozyskany w sposób naturalny.

Balneokosmetyki dla cery dojrzałej

Chcąc zapobiegać powstawaniu zmarszczek i pozostałych oznak starzenia w pierwszej kolejności należy uregulować tryb życia, a także sięgnąć po odpowiednią pielęgnację. Balneokosmetyki dla cery dojrzałej na bazie wody siarczkowej zawierają w sobie cenne składniki aktywne pochodzenia naturalnego, wśród których wymienić można kwas hialuronowy, ekstrakty z żeń-szenia i dzikiej róży, witaminę E, czy też betainę. Skład ten odżywia i regeneruje skórę, pozwala wyrównać koloryt cery, a także poprawia jej elastyczność, w efekcie czego spłyca istniejące już zmarszczki, jednocześnie zapobiegając powstawaniu nowych. Choć starzenie się jest procesem całkowicie naturalnym i nieuniknionym, odpowiednia pielęgnacja w oparciu o Balneokosmetyki dla cery dojrzałej pozwoli cieszyć się zdrową, jędrną i młodo wyglądającą skórą znacznie dłużej.

Już teraz zadbaj o cerę dojrzałej i wykorzystaj kosmetyki, które zawierają substancje aktywne. Wybierz kosmetyki do cery dojrzałej i ciesz się promiennie wyglądającą i zdrową cerą.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium