Balneokosmetyki

Dyskomfort zimnych stóp i dłoni

Powracające uczucie zimnych stóp i dłoni, zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym, potrafi wprowadzać znaczny dyskomfort. Przyczyn tej dolegliwości można doszukiwać się na różnych płaszczyznach, jednak jedno jest pewne, potrafi ona uprzykrzyć życie. Nie zawsze założenie grubych, wełnianych skarpet rozwiązuje problem uczucia zimna w stopach. Dlatego, jeśli cierpisz z powodu tej dolegliwości, to mamy dla Ciebie coś specjalnego. To seria Balneokosmetyków w postaci biosiarczkowej kąpieli mineralnej i maści rozgrzewającej pozwolą zminimalizować nieprzyjemne uczucie zimna w stopach, ale także zmarzniętych dłoni.

 

[product id="229, 184"]

Skąd się bierze uczucie zimnych dłoni i stóp?

Pytanie o powód powracającego uczucia zimnych dłoni i stóp ma dużo możliwych odpowiedzi. Z reguły pojawia się ono w czasie sezonu zimowego, podczas przebywania na zewnątrz w niższej temperaturze, ale może także wynikać z niskiego ciśnienia krwi, problemów z krążeniem, być konsekwencją odmrożeń, a nawet stresu. W większości przypadków nie jest to symptomem żadnej poważniejszej dolegliwości, lecz jeśli uczucie to stale powraca nawet w trakcie upalnego lata, warto skonsultować się z lekarzem. Bez względu na przyczynę, dyskomfort związany z zimnymi stopami i dłońmi jest zawsze równie nieprzyjemny. Założenie dodatkowej pary skarpetek lub rękawiczek, czy też ogrzanie się przy kubku gorącej herbaty nie zawsze jest skuteczną metodą na rozgrzanie. W takich wypadkach warto sięgnąć po Balneokosmetyki stworzone z myślą o rozwiązaniu tego problemu.

 

 

Jak radzić sobie z uczuciem dyskomfortu zimnych stóp i dłoni?

Uczucie związane z dyskomfortem zimnych stóp i dłoni, choć pozornie niegroźne, potrafi dostarczyć wielu nieprzyjemnych doświadczeń. Najlepszym sposobem, aby mu zaradzić, jest oczywiście próba ogrzania zziębniętych kończyn na wszelkie dostępne sposoby. Kiedy ze względu na porę roku temperatura na zewnątrz spada, warto zaopatrzyć się w cieplejsze skarpetki i rękawiczki, a także obuwie o grubszej podeszwie. Nieoceniony może się okazać również masaż pobudzający krążenie, mineralna kąpiel biosiarczkowa, a także zastosowanie maści rozgrzewającej do ciała. Oba te produkty dostępne są w ofercie Balneokosmetyków i oprócz dobroczynnego działania na zmarznięte stopy i dłonie, świetnie sprawdzą się w przypadku nadwyrężenia stawów i bólu kręgosłupa. 

Biosiarczkowa maść rozgrzewająca na zimne stopy i dłonie

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się dyskomfortu zimnych stóp i dłoni jest zastosowanie rozgrzewającej maści do ciała. Zawartość leczniczej wody siarczkowej wzbogaconej o ekstrakt z imbiru i rumianku oraz naturalny olejek grejpfrutowy gwarantuje natychmiastowe uczucie rozgrzania i ukojenia nie tylko w przypadku powracającego chłodu, ale także w przypadkach napięciowych stawów i kręgosłupa. Świetnie sprawdza się jako preparat służący do masażu, pozostawiając skórę idealnie nawilżoną i gładką. Idealnym dopełnieniem kuracji jest biosiarkowa kąpiel mineralna z ekstraktem z bluszczu, borowiną termoaktywną i mydlnicą lekarską, które wnikają w głąb skóry, poprawiając krążenie i wpływając pozytywnie na stawy i kręgosłup.

Wpływ kąpieli na organizm  zaczyna się już od momentu kontaktu skóry z wodą siarczkową poprzez łagodne złuszczanie  naskórka a następnie stymulację  procesów odnowy. Działanie to wspomagają  bakteriobójcze i grzybobójcze właściwości wody siarczkowej. Efekt miejscowy to również pobudzenie mikrokrążenia, lepsze ukrwienie oraz metabolizm skóry, wyrażające się odczynem naczynioruchowym - zaczerwienieniem, który może utrzymać się do około 2 godzin.

Po przeniknięciu przez warstwy  skóry siarkowodór tworzy wielosiarczki, będące fizjologicznym składnikiem tkanki łącznej i substratem do syntezy kwasu chondroityno-siarkowego (składnika chrząstek stawowych) oraz aminokwasów (cystyny i metioniny). Kąpiele siarczkowe wykazują działanie przeciwzapalne uczestnicząc w procesach obrony antyoksydacyjnej organizmu. Efektem tego jest zmniejszenie dolegliwości bólowych, zmniejszanie się obrzęków  i poprawa ruchomości stawów.

Kąpiel siarczkowa wpływa korzystnie również w chorobach przemiany materii, obniża poziom cholesterolu i trójglicerydów, kwasu moczowego oraz glukozy.

Jak jeszcze możesz wspomóc walkę z zimnem w stopach?

Jeśli zależy Ci na tym, aby zwiększyć skuteczność Balneokosmetyków, zacznij od codziennej gimnastyki. Wybieraj ćwiczenia, które przyśpieszają cyrkulację krwi oraz zwiększą Twoją energię w ciągu dnia.  Z kolei, jeżeli prowadzisz siedzący tryb życia, rób sobie przerwy na ruch. Doskonale sprawdzą się do ogrzania zimnych stóp i dłoni także grube, wełniane skarpety, biotermiczne wkładki do butów oraz termofory. I jeszcze jedno? Unikaj chodzenia na boso po domu szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy na zewnątrz panuje ujemna temperatura. Sposobem na rozgrzanie zimnych stóp czy zmarzniętych rąk jest wykonywanie nie tylko masaży, ale także szczotkowanie. Do tego ostatniego zabiegu użyj szczotki, która jest z włókna naturalnego. Wybierz biosiarczkową kąpiel mineralną oraz biosiarczanowe maści rozgrzewające i zmniejsz uczucie zmarzniętych dłoni i zimna w nogach. Sprawdź też pozostałe Balneokosmetyki, które są dostępne w naszej ofercie i zadbaj o prawidłową pielęgnację swojego ciała.

Wybierz biosiarczkową kąpiel mineralną oraz biosiarczanowe maści rozgrzewające i zmniejsz uczucie zmarzniętych dłoni i zimna w nogach. Sprawdź też pozostałe Balneokosmetyki, które są dostępne w naszej ofercie i zadbaj o prawidłową pielęgnację swojego ciała.

Czytaj więcej...
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium