Balneokosmetyki

Dyskomfort zimnych stóp i dłoni

Powracające uczucie zimnych stóp i dłoni, zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym, potrafi wprowadzać znaczny dyskomfort. Przyczyn tej dolegliwości można doszukiwać się na różnych płaszczyznach, jednak jedno jest pewne, potrafi ona uprzykrzyć życie. Balneokosmetyki w postaci biosiarczkowej kąpieli mineralnej i maści rozgrzewającej pozwolą jednak zminimalizować nieprzyjemne uczucie.

[product id="229, 184"]

Skąd się bierze uczucie zimnych dłoni i stóp?

Pytanie o powód powracającego uczucia zimnych dłoni i stóp ma dużo możliwych odpowiedzi. Z reguły pojawia się ono w czasie sezonu zimowego, podczas przebywania na zewnątrz w niższej temperaturze, ale może także wynikać z niskiego ciśnienia krwi, problemów z krążeniem, być konsekwencją odmrożeń, a nawet stresu. W większości przypadków nie jest to symptomem żadnej poważniejszej dolegliwości, lecz jeśli uczucie to stale powraca nawet w trakcie upalnego lata, warto skonsultować się z lekarzem. Bez względu na przyczynę, dyskomfort związany z zimnymi stopami i dłońmi jest zawsze równie nieprzyjemny. Założenie dodatkowej pary skarpetek lub rękawiczek, czy też ogrzanie się przy kubku gorącej herbaty nie zawsze jest skuteczną metodą na rozgrzanie. W takich wypadkach warto sięgnąć po Balneokosmetyki stworzone z myślą o rozwiązaniu tego problemu.

Jak radzić sobie z uczuciem dyskomfortu zimnych stóp i dłoni?

Uczucie związane z dyskomfortem zimnych stóp i dłoni, choć pozornie niegroźne, potrafi dostarczyć wielu nieprzyjemnych doświadczeń. Najlepszym sposobem, aby mu zaradzić, jest oczywiście próba ogrzania zziębniętych kończyn na wszelkie dostępne sposoby. Kiedy ze względu na porę roku temperatura na zewnątrz spada, warto zaopatrzyć się w cieplejsze skarpetki i rękawiczki, a także obuwie o grubszej podeszwie. Nieoceniony może się okazać również masaż pobudzający krążenie, mineralna kąpiel biosiarczkowa, a także zastosowanie maści rozgrzewającej do ciała. Oba te produkty dostępne są w ofercie Balneokosmetyków i oprócz dobroczynnego działania na zmarznięte stopy i dłonie, świetnie sprawdzą się w przypadku nadwyrężenia stawów i bólu kręgosłupa. 

Biosiarczkowa maść rozgrzewająca na zimne stopy i dłonie

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się dyskomfortu zimnych stóp i dłoni jest zastosowanie rozgrzewającej maści do ciała. Zawartość leczniczej wody siarczkowej wzbogaconej o ekstrakt z imbiru i rumianku oraz naturalny olejek grejpfrutowy gwarantuje natychmiastowe uczucie rozgrzania i ukojenia nie tylko w przypadku powracającego chłodu, ale także w przypadkach napięciowych stawów i kręgosłupa. Świetnie sprawdza się jako preparat służący do masażu, pozostawiając skórę idealnie nawilżoną i gładką. Idealnym dopełnieniem kuracji jest biosiarkowa kąpiel mineralna z ekstraktem z bluszczu, borowiną termoaktywną i mydlnicą lekarską, które wnikają w głąb skóry, poprawiając krążenie i wpływając pozytywnie na stawy i kręgosłup.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium