Balneokosmetyki

Sposoby na zaskórniki i wągry

Sposoby na zaskórniki i wągry

Czy masz cerę z zaskórnikami? A może widoczne są wągry na dekolcie, zaskórniki na szyi ? Dlatego zastanawiasz się nad tym, czy istnieje skuteczny sposób na wągry i zaskórniki? Kosmetyki czy domowe sposoby będą lepsze na pozbycie się wągrów i zaskórników?

Zaskórniki, czyli czopy ropno-łojowe, najczęściej pojawiają się u osób z cerą mieszaną oraz trądzikową w tzw. strefie T (czoło, nos, broda, gdzie zwykle gromadzi się łojotok). Mogą powstać także zaskórniki na dekolcie. Wągry zdarzają się także u osób z cerą normalną i naczynkową. Przyjmują wówczas postać tzw. zaskórników suchych i tkwią w porach bardzo głęboko. Problem z wągrami jest charakterystyczny dla osób młodych, które są w okresie dojrzewania, ale także mogą występować u osób starszych. Sprzyjają mu m.in.  niedobory witamin A, B, stosowanie niewłaściwych kosmetyków, niewłaściwa pielęgnacja oraz nadmierny stres.

Czym są różnią zaskórniki, a wągry?

Zaskórniki są inaczej nazywane wągrami. Obydwa te określenia są stosowane zamienne dla zmian na skórze. Jednak różnią się od siebie:

  • Wągrami (zaskórnikami otwartymi) są nazywane zaczopowane pory o kolorze ciemnobrązowym lub czarnym. Wągry przybierają ciemny kolor w wyniku nadkażenia i oksydacji, czyli reakcji, która zachodzi podczas kontaktu z tlenem.
  • Oprócz zaskórników otwartych mogą pojawić się także zaskórniki zamknięte. To zmiany na skórze, które mają jasny, biały kolor, potocznie są nazywane „kaszką”. Powstają kiedy dochodzi do zamknięcia ujścia gruczołu łojowego i nawarstwienia komórek martwego naskórka.
  • Kolejnym typem są zmian, które mogą powstać na skórze są zaskórniki głębokie. Mogą pojawić się w wyniku nadmiernej produkcji łoju, ale także z powodu problemów hormonalnych.

Czy istnieje skuteczny sposób na wągry i zaskórniki na nosie? Jak usunąć

Ich usunięcie nie jest łatwe, jednak możliwe. Wymaga wytrwałości i przestrzegania kilku zasad.

Pamiętaj! Nie wyciskaj zaskórników.
Takie sposoby na wągry przyspieszają produkcję sebum. Dodatkowo rozpychasz pory, a część wydzieliny "wpychasz" jeszcze głębiej pod skórę, co w rezultacie przeszkadza w dalszym jej usuwaniu. Kolejnym zagrożeniem jest spowodowanie stanu zapalnego.

Co na zaskórniki i wągry? Dlaczego warto szukać siarki w kosmetykach?

Powód jest jeden - w zwalczaniu wielu dręczących nas problemów dermatologicznych, w tym zaskórników głębokich i wągrów siarka nie ma sobie równych, substancja ta wykazuje wręcz zdumiewającą skuteczność w walce z nimi.
Dzięki niej środek na wągry działa przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybiczo, złuszczająco, a także ogranicza pracę gruczołów łojowych, lekko wysuszając cerę. Po aplikacji na skórę zachodzi reakcja, w wyniku której powstaje siarkowodór - co tłumaczy nie zawsze przyjemny zapach tych środków, jest to jednak zabieg korzystny przy skłonności do zaskórników i wągrów. Obecnie siarkę najłatwiej znaleźć w kosmetykach przeciwtrądzikowych, w szamponach do włosów tłustych i z łupieżem oraz w maściach dermatologicznych robionych w aptece na zamówienie.
Najsilniejszą wodę siarczkową na świecie(!) posiadają w sobie Balneokosmetyki, które pomogą Ci skutecznie pozbyć się zaskórników i wągrów.

"Woda klasyfikowana jest jako silnie zmineralizowana woda chlorkowo- siarczkowa (chlorkowo- sodowa (solanka) siarczkowa, jodkowa, bromkowa, boranowa) Wyróżnia ją spośród innych wód siarczkowych największa, niespotykana w innych wodach zawartość aktywnych związków siarki i jodu, która jest około 20-krotnie wyższa niż obserwowana w wodach z innych źródeł.

Obok związków siarki woda zawiera istotne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu jony i mikro i makroelementy :chlorki, bromki, jodki oraz sód, magnez wapń i krzemiany.

Lecznicza woda siarczkowa ze względu na swój unikalny skład wykazuje działanie bakteriobójcze, grzybobójcze, przeciwzapalne, zwalcza łojotok a jednocześnie zmiękcza, uelastycznia i nawilża skórę." - Prof. dr hab. n. med. Wojciech Piekoszewski, Kierownik Zespołu Analiz Toksykologicznych i Farmaceutycznych Uniwersytet Jagielloński.

W skład całej serii Balneokosmetyków przeciw niedoskonałościom obok unikatowej wody siarczkowej wchodzą aktywne składniki uzdrowiskowe pomagające zniwelować zaskórniki, wągry i wykwity skórne m.in. takie jak:

  • Oczar wirginijski (preparaty z kory i liści tego krzewu przyspieszają gojenie ran, likwidują opuchlizny i obrzęki oraz działają przeciwzapalnie, oczar działa ściągająco, oczyszcza i nawilża skórę, poprawiając jej koloryt).
  • Termoaktywna borowina (biologicznie czynny rodzaj torfu. Zawarte w niej kwasy organiczne i sole nadają jej właściwości przeciwzapalne, ściągające, rozgrzewające i bakteriobójcze).
  • Biała glinka (absorbuje nadmiar tłuszczu z porów skóry i działa ściągająco. Jest w 100% naturalna, suszona na słońcu. Bogata w mikro-i makroelementy, które pobudzają odnowę komórkową).
  • Kora wierzby (zawiera kwas salicylowy, który złuszcza, przyspiesza odnowę naskórka i działa antybakteryjnie).
  • Kwas hialuronowy (wiąże wodę i nie dopuszcza do utraty wilgotności w skórze. Zapewnia właściwy poziom nawilżenia i chroni przed wysuszeniem oraz powstawaniem zmarszczek i bruzd. Dodatkowo doskonale wygładza skórę oraz wspiera jej właściwości ochronne).


Jak oczyścić nos z wągrów, szyję oraz dekolt? Poznaj 3 kroki do doskonałej skóry:


1. Głęboko oczyszczaj

Regularne i dokładne oczyszczanie skóry z wszelkich zanieczyszczeń i obumarłych komórek naskórka to pierwszy sposób na zaskórniki i wągry. Z myślą o tym problemie stworzyliśmy Biosiarczkowy żel głęboko oczyszczający do mycia twarzy, który odblokowuje i zwęża pory, chroniąc przed powstawaniem zaskórników, dodatkowo drobinki jojoba zapewniają optymalne wygładzenie i nawilżenie a najsilniejsza na świecie woda siarczkowa zawarta w dermokosmetyku dokładnie remineralizuje skórę, działa antybakteryjnie i jest sposobem na zaskórniki, wągry i inne niedoskonałości.



                                                                               
2. Wygładzaj

Gdy czujesz, że Twoja skóra jest gładka w dotyku nabierasz pewności siebie i promieniejesz, dlatego warto zatroszczyć się o ten aspekt komfortu. Taki efekt pomoże osiągnąć Ci Biosiarczkowa maska oczyszczająco-wygładzająca do twarzy, szyi i dekoltu gdzie również często występują zaskórniki. Jest to drugi etap skutecznego sposobu na zaskórniki i wągry.
Maska odblokowuje i zwęża rozszerzone pory, reguluje pracę gruczołów łojowych, zapobiegając świeceniu się skóry a co za tym idzie zdecydowanie zmniejsza ilość zaskórników, wykwitów skórnych i dotlenia oraz regeneruje skórę.

                                                            
3. Nawilżaj i matuj (lekkimi, nie zatykającymi porów kremami) – nawet tłusta cera może być odwodniona. 

Idealnym sposobem na zaskórniki i wągry jest Biosiarczkowy krem usuwający niedoskonałości skóry, wyjątkowo skuteczny krem o lekkiej, niezatykającej porów formule, polecany do codziennej pielęgnacji cery tłustej i mieszanej ze skłonnością do trądziku, zaskórników i wągrów. Może być stosowany rano ( nadaje się jako baza pod makijaż) oraz jako krem na noc.

Zestaw "3 Kroki do doskonałej skóry" ze specjalnie opracowaną recepturą na bazie najsilniejszej na świecie siarczkowej wody mineralnej, borowiny, oczaru i ekstraktu z kory wierzby skutecznie usunie niedoskonałości cery i zapobiegnie ich ponownemu powstawaniu. Dermokosmetyki zapewniają regulację pracy gruczołów łojowych i normalizują wydzielanie sebum, zapobiegają błyszczeniu się skóry oraz chronią przed powstawaniem zaskórników i wągrów, nawet tych w głęboko osadzonej warstwie skórnej. Dermokosmetyki z siarką, a dokładnie z wodą siarczkową, która działa dwukierunkowo na skórę są skutecznym sposobem na zaskórniki i wągry.

Zobacz również:

Kosmetyki do skóry suchej i odwodnionej

Kremy do rąk suchych

Jakie EKO kosmetyki wybrać?

 

Domowe sposoby na zaskórniki zamknięte

Skuteczne usuwanie wągrów za pomocą domowych sposobów nie przynosi natychmiastowych rezultatów. Jednak połączenie ich z prawidłowo wykonaną pielęgnacją sprawi, że zmniejszą się widoczne niedoskonałości oraz zakres i częstotliwość ich powstawania. Oto kilka metod, które warto stosować:

  1. 3 razy w tygodniu szczotkuj miejsca, na których widoczne są zaskórniki i wągry
  2. Zadbaj o zbilansowaną dietę, jednak unikaj spożywania produktów: mleka, słonych przekąsek, ostrych dań, potraw o wysokim indeksie glikemicznym także słodyczy. Wybieraj wszystkie potrawy, które są bogate w cynk.
  3. Zrezygnuj ze stosowania kosmetyków komedogennych, czyli takich, które zapychają pory.
  4. Używaj preparaty wykonane samodzielnie w domu oraz dostępnych w aptece np. toników ziołowych: rumiankowych, ogórkowych i cytrynowych.

Dlaczego należy pielęgnować cerę z zaskórnikami i wągrami?

Zaniedbanie powstałych zaskórników oraz wągrów może doprowadzić do problemów dermatologicznych np. do stanów zapalnych. Dlatego warto się nimi zająć nie tylko ze względu na estetykę.

Jeśli masz problem z zaskórnikami i wągrami, wybierz serię naszych kosmetyków. Czy zależy Ci na tym, aby zadbać o inne rodzaje cery? Sprawdź także inne serie naszych kosmetyków i ciesz promiennym wyglądem swojej skóry.
                                                

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium