Jak pielęgnować włosy z łupieżem zimą?

Specjaliści Balneokosmetyków radzą jak zadbać o włosy, by cieszyć się ich pięknym wyglądem na wiosnę...Wyjaśnijmy najpierw czym jest łupież i skąd się bierze...
Bezpośrednią przyczyną powstawania łupieżu nie jest brak higieny osobistej, ale utrata równowagi kwasowo-hydro-lipidowej i niewłaściwy odczyn pH skóry, co ułatwia rozmnażanie bakterii i grzybów, a te z kolei powodują zachwianie procesu odnowy naskórka.

Jeśli cierpisz na wzmożony przez zimową aurę problem łupieżu i łojotoku a Twoje włosy szybko przetłuszczają się wypróbuj Biosiarczkowy Szampon MED do włosów dotkniętych problemem łupieżu i łojotoku.
                     >>>czytaj więcej o Szamponie<<<


Stosuj suplementy diety, bogate w witaminy z grupy B. 
Obniż temperaturę wody, podczas mycia włosów a także strumienia powietrza podczas suszenia.

Garść porad od naszych specjalistów

Kosmetyki do intensywnej pielęgnacji włosów z tendencją do łupieżu powinny zawierać różne grupy składników:

- antygrzybicze
- seboregulujące
- tonizujące i delikatnie oczyszczające skórę głowy z nadmiaru sebum

Skład Biosiarczkowego Szamponu MED spełnia dokładnie wymienione funkcje, dzięki unikalnemu połączeniu wiodących składników aktywnych takich jak:

  • Najsilniejsza na świecie lecznicza woda siarczkowa
  • Borowina
  • Biała wierzba
  • Mydlnica lekarska
  • Octopirox- substancja czynna będąca kompleksem soli organicznych o aktywnym działaniu przeciwgrzybiczym. Skutecznie likwiduje łupież i zapobiega jego powstawaniu oraz chroni przed nadmiernym łuszczeniem się skóry głowy

Ważne są nie tylko składniki, ale również czas działania preparatu. Aby po kuracji problem łupieżu nie wrócił ze zdwojoną siłą, szamponu nie należy zmywać z głowy po 1-2 minutach, ponieważ w tym czasie nawet najlepsze składniki nie zdążą zadziałać na przyczynę powstawania łupieżu.

Uwaga na mycie i suszenie włosów w wysokich temperaturach. Wiele osób potwierdza, że w ten sposób znacznie przyspiesza się wydzielanie sebum, oprócz oczywistego faktu przesuszania końcówek włosów.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Łupież nie jest groźnym schorzeniem, ale może być bardzo uporczywy. Dokuczliwy jest towarzyszący mu łojotok, który zmusza do bardzo częstego mycia głowy, co z kolei zakłóca proces naturalnego wydzielania sebum i kółko się zamyka.

Wskazówki

Jeśli masz tendencję do przetłuszczających się włosów - jesteś w grupie zwiększonego ryzyka wystąpienia problemu łupieżu. W tym przypadku ważny jest dobór odpowiedniego szamponu seboregulującego na bazie składników naturalnych.

Idealnym rozwiązaniem jest Biosiarczkowy Szampon MED wypróbuj,  zapomnij o łupieżu i ciesz się pięknymi włosami na wiosnę!

Sklep internetowy Shoper Premium