Naturalne Kosmetyki na (AZS) atopowe zapalenie skóry i łuszczycę
Czy cierpisz z powodu swędzącej lub łuszczącej się skóry? Obawiasz się, że jest to atopowe zapalenie skóry? Jakie kosmetyki będą najskuteczniejsze na tę dolegliwość? Wśród wielu rodzajów niedoskonałości skóry, niektóre oprócz defektu estetycznego tworzą już osobne jednostki chorobowe. Należą do nich łuszczyca i atopowe zapalenie skóry, które mocno odbijają się na komforcie życia z uwagi na uciążliwe i trudne do zwalczenia objawy. Oprócz terapii farmakologicznej jednym z najskuteczniejszych sposobów redukcji przykrych przypadłości jest pielęgnacja z wykorzystaniem dermokosmetyków na łuszczycę i atopowe zapalenie skóry. Kosmetyki do AZS i łuszczycy zawierające aktywne biologicznie substancje. Z myślą o osobach cierpiących z powodu tych dolegliwości powstała seria Balneokosmetyków dla osób z chorobami skóry tego typu.
[product id="124, 109, 185, 108, 184, 127, 207"]
Czym jest łuszczyca i atopowe zapalenie skóry?
Trudno przecenić rolę, jaką w ludzkim organizmie odgrywa skóra. Niestety nie każdy może cieszyć się naturalnie zdrowym i gładkim ciałem. Wśród najczęściej spotykanych chorób skóry, wywierających negatywny wpływ na komfort życia i samopoczucie, wymienia się łuszczycę i atopowe zapalenie skóry. Pierwsza z dolegliwości należy do grupy zapalnych chorób autoimmunologicznych, której przyczyny nie są do końca jasne i objawia się tendencją do nadmiernego rogowacenia naskórka. Atopowe zapalenie skóry (AZS) to z kolei przewlekła choroba genetyczna, charakteryzująca się zaczerwienieniem, suchością i nieprzyjemnym swędzeniem skóry. Atopowe zapalenie skóry na twarzy, szyi, rąkach czy nógach, może pojawiać się u osób w różnym wieku. Oba schorzenia wymagają innego rodzaju postępowania w celu zwalczenia przykrych objawów, jednak w jednym i drugim przypadku miejscowa pielęgnacja starannie wyselekcjonowanymi kosmetykami na atopowe zapalenie skóry potrafi przynieść ogromną ulgę.
Pielęgnacja skóry z AZS i łuszczycą
Zarówno łuszczyca, jak i atopowe zapalenie skóry są przypadłościami o podłożu genetycznym i objawiają się występowaniem stanu zapalnego. Pomimo różnic w przyczynach powstawania oraz przebiegu obu dolegliwości, odpowiednia pielęgnacja potrafi znacząco zwiększyć komfort życia. Woda siarczkowa, będąca podstawowym elementem Balneokosmetyków, czyli naturalnych kosmetyków na AZS stanowi świetny przykład produktu przeznaczonego do pielęgnacji skóry wymagającej. Jest ona wzbogacona o składniki aktywne w większości naturalnego pochodzenia, wśród których wymienić można różnego rodzaje oleje i ekstrakty. Naturalne kosmetyki na AZS te zostały stworzone w celu szybszej regeneracji skóry wyjątkowo suchej i charakteryzującej się silnym działaniem łagodzącym i nawilżającym, przynosząc ukojenie suchej i zrogowaciałej skórze.
Wykorzystanie wody siarczkowej w leczeniu chorób skóry w kosmetykach przy AZS i łuszczycy
Składnikiem wyróżniającym Balneokosmetyki na tle innych produktów do pielęgnacji skóry łuszczycowej lub z atopowym zapaleniem skóry jest znaczna obecność w ich składzie leczniczej, niezwykle silnie zmineralizowanej wody siarczkowej. Ze względu na obecność bioaktywnej siarki, a także licznych mikro i makroelementów wykazuje działanie przeciwzapalne, antybakteryjne, pielęgnacyjne i silnie nawilżające. Obecność pantenolu, mocznika, licznych olejów i ekstraktów roślinnych, a także witamin E i F przyspiesza odnowę naskórka, działa kojąco i łagodząco na podrażnienia. Do tego gwarantuje długotrwałe uczucie nawilżenia, tak ważne w przypadku łuszczycy i atopowego zapalenia skóry. W ofercie znaleźć można AZS kosmetyki dla dorosłych do kompleksowej pielęgnacji, a wśród nich maskę łagodzącą, biosiarczkowy żel pod prysznic, krem do rąk i paznokci, krem do stóp, a także mydło oraz preparat do siarczkowej kąpieli mineralnej.
Dlaczego warto wybrać Balneokosmetyki, czyli naturalne kosmetyki na atopowe zapalenie skóry?
Tworząc nasze kosmetyki na AZS dla dorosłych, po które sięga wiele osób podczas problemów z atopowym zapaleniem skóry, kierowaliśmy się zasadą, że mniej znaczy więcej. Dlatego nasze preparaty do pielęgnacji skóry łuszczycowej oraz atopowego zapalenia skóry zawierają tylko naturalne składniki. Dermokosmetyki na łuszczycę mają w swoim składzie olejek z grejpfruta, który jest naturalną substancją zapachową. Kosmetyki na atopowe zapalenie skóry nie zawierają parabenów.
Jakie kosmetyki do atopowego zapalenia skóry i sposoby pielęgnacji są najskuteczniejsze?
U osób cierpiących na AZS nawet niewielkie dawki alergenów zawarte w powietrzu mogą wywołać nadmierną produkcję przeciwciał IGE. Może pojawić się wówczas silna reakcja objawiająca się rumieniem, wysypką albo uporczywym swędzeniem. Dlatego skóra u osób z atopowym zapaleniem wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Zbyt silnie myjące środki mogą wywołać podrażnienia. Dlatego tak ważne jest podczas pielęgnacji skóry atopowej zastosować kosmetyki dla dorosłych, które będą przeznaczone do tego typu skóry. Ważny jest także sposób rozprowadzania ich oraz przestrzeganie zasad higieny. Do najważniejszych zasad, które należy przestrzegać podczas pielęgnacji skóry atopowej należą:
- Wybieraj kosmetyki do atopowej skóry, w tym kremy do atopowej skóry na twarzy, szyi, nogach i rękach, które nawilżają oraz pomagają w odbudowaniu warstwy ochronnej skóry. Możesz zastosować także balsam na atopowe zapalenie skóry. Pamiętaj o tym, że kremy na atopowe zapalenie skóry, kupisz bez recepty.
- Unikaj ubrań oraz pościeli wykonanych z szorstkich i sztucznych tkanin
- Podczas kąpieli zrezygnuj z gorącej wody
- Nie używaj także zwykłego mydła, ponieważ może spowodować wysuszenie skóry
- Po wyjściu z wanny lub prysznica, osusz swoje ciało lub dziecka, a następnie nałóż na nie krem do skóry łuszczycowej lub krem do skóry atopowej na ręce, twarz lub inne obszary ciała, na których występuje dolegliwość.
- Zrezygnuj także z noszenia ciężkiej biżuterii i rozpylania perfum na ubrania
- W upalne dni stosuj filtry SPF.
Wybierz serię kosmetyków na atopowe zapalenie skóry oraz na łuszczycę i pielęgnuj wrażliwą skórę. Dzięki nim zapewnisz jej odpowiednie nawilżenie i odbudujesz warstwę ochronną skóry.