Balneokosmetyki

Kosmetyki na łuszczycę i atopowe zapalenie skóry

Wśród wielu rodzajów niedoskonałości skóry, niektóre oprócz defektu estetycznego tworzą już osobne jednostki chorobowe. Należą do nich łuszczyca i atopowe zapalenie skóry, które mocno odbijają się na komforcie życia z uwagi na uciążliwe i trudne do zwalczenia objawy. Oprócz terapii farmakologicznej jednym z najskuteczniejszych sposobów redukcji przykrych przypadłości jest pielęgnacja z wykorzystaniem odpowiednich produktów. Z myślą o tym powstała seria Balneokosmetyków dla osób z chorobami skóry tego typu.

[product id="124, 109, 185, 108, 184, 127, 207"]

Czym jest łuszczyca i atopowe zapalenie skóry?

Trudno przecenić rolę, jaką w ludzkim organizmie odgrywa skóra. Niestety nie każdy może cieszyć się naturalnie zdrowym i gładkim ciałem. Wśród najczęściej spotykanych chorób skóry, wywierających negatywny wpływ na komfort życia i samopoczucie, wymienia się łuszczycę i atopowe zapalenie skóry. Pierwsza z dolegliwości należy do grupy zapalnych chorób autoimmunologicznych, której przyczyny nie są do końca jasne i objawia się tendencją do nadmiernego rogowacenia naskórka. Atopowe zapalenie skóry (AZS) to z kolei przewlekła choroba genetyczna, charakteryzująca się zaczerwienieniem, suchością i nieprzyjemnym swędzeniem skóry. Oba schorzenia wymagają innego rodzaju postępowania w celu zwalczenia przykrych objawów, jednak w jednym i drugim przypadku miejscowa pielęgnacja starannie wyselekcjonowanymi kosmetykami potrafi przynieść ogromną ulgę.

Pielęgnacja skóry szczególnie wymagającej

Zarówno łuszczyca, jak i atopowe zapalenie skóry są przypadłościami o podłożu genetycznym i objawiają się występowaniem stanu zapalnego. Pomimo różnic w przyczynach powstawania oraz przebiegu obu dolegliwości, odpowiednia pielęgnacja potrafi znacząco zwiększyć komfort życia. Woda siarczkowa, będąca podstawowym elementem Balneokosmetyków stanowi świetny przykład produktu przeznaczonego do pielęgnacji skóry wymagającej. Jest ona wzbogacona o składniki aktywne w większości naturalnego pochodzenia, wśród których wymienić można różnego rodzaje oleje i ekstrakty. Kosmetyki te zostały stworzone w celu szybszej regeneracji skóry wyjątkowo suchej i charakteryzują się silnym działaniem łagodzącym i nawilżającym, przynosząc ukojenie suchej i zrogowaciałej skórze.

Wykorzystanie wody siarczkowej w leczeniu chorób skóry

Składnikiem wyróżniającym Balneokosmetyki na tle innych produktów do pielęgnacji skóry z łuszczycą lub atopowym zapaleniem skóry jest znaczna obecność w ich składzie leczniczej, niezwykle silnie zmineralizowanej wody siarczkowej. Ze względu na obecność bioaktywnej siarki, a także licznych mikro i makroelementów wykazuje działanie przeciwzapalne, antybakteryjne, pielęgnacyjne i silnie nawilżające. Obecność pantenolu, mocznika, licznych olejów i ekstraktów roślinnych, a także witamin E i F przyspiesza odnowę naskórka, działa kojąco i łagodząco na podrażnienia. Do tego gwarantuje długotrwałe uczucie nawilżenia, tak ważne w przypadku łuszczycy i atopowego zapalenia skóry. W ofercie znaleźć można kosmetyki do kompleksowej pielęgnacji, a wśród nich maskę łagodzącą, biosiarczkowy żel pod prysznic, krem do rąk i paznokci, krem do stóp, a także mydło oraz preparat do siarczkowej kąpieli mineralnej.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium