Kremy na cienie pod oczami
Cienie i obrzęki pod oczami – skąd się biorą i jak sobie z nimi radzić?
Dbasz o siebie, jednak stan Twojej skóry pod oczami nie zadowala Cię: wszystko psują obrzęki i cienie pod oczami, które trudno ukryć pod makijażem? Choć niektóre osoby twierdzą, że “taka ich uroda”, to jednak wcale nie musisz przyzwyczajać się do cieni i obrzęków. W walce z tymi defektami najważniejsze jest to, by poznać ich przyczynę – a następnie ją wyeliminować. Druga istotna kwestia to odpowiednia pielęgnacja tego delikatnego obszaru skóry, która może zapewnić naprawdę satysfakcjonujące efekty. Podpowiadamy, skąd biorą się cienie i obrzęki pod oczami, a także jak rozwiązać ten problem za pomocą codziennej pielęgnacji.
Opuchlizna i cienie pod oczami – dlaczego powstają?
Cienie pod oczami, potocznie nazywane również workami czy sińcami, często są widoczne u osób przemęczonych, niewyspanych i narażonych na przewlekły stres. Często jednak pojawiają się wraz z upływem czasu – i w tym przypadku ich występowanie jest związane z utratą elastyczności skóry pod oczami. Staje się ona cieńsza, przez co bardziej widoczne są naczynia krwionośne.
Przyczyn obrzęków w tym obszarze może być o wiele więcej. Czasem pojawiają się one wskutek zmęczenia oczu (np. po wielu godzinach siedzenia przy komputerze czy książkach), a także ogólnego zmęczenia organizmu (eksploatacja fizyczna i mentalna, niedobór snu, stres). Jeśli skóra pod oczami jest obrzęknięta często i ten defekt ma charakter przewlekły, lepiej skonsultuj się z lekarzem: bo może to świadczyć również o problemach zdrowotnych, takich jak nieprawidłowa praca nerek czy anemia.
Cienie i obrzęki pod oczami mogą być również efektem trybu życia, przede wszystkim palenia tytoniu, ubogiej diety czy spożywania dużych ilości kawy lub alkoholu.
Jak zapobiegać pogorszeniu stanu skóry wokół oczu?
Wbrew niektórym przekonaniom, cienie i obrzęki pod oczami nie są domeną tylko skóry dojrzałej. Mogą borykać się z nimi także osoby młode, przede wszystkim zaś posiadacze skóry cienkiej, delikatnej, suchej i podatnej na podrażnienia i uczulenia.
W myśl zasady – lepiej zapobiegać, niż leczyć – warto nie tylko wdrożyć pielęgnację rozjaśniającą, nawilżającą i redukującą obrzęki, ale także przyjrzeć się swojemu trybowi życia i nawykom, które mogą prowadzić do powstawania tych problemów. Chodzi przede wszystkim o delikatne obchodzenie się ze skórą wokół oczu i o unikanie stosowania kosmetyków, które mogą ją przesuszyć.
O komfort i ładny wygląd skóry pod oczami możesz zadbać już na etapie zmywania makijażu. Pierwsza zasada: nie pocieraj jej! Płatek z łagodnym płynem do demakijażu (np. biosiarczkowym płynem micelarnym witaminowo-odżywczym) przyłoż na chwilę do zamkniętego oka i poczekaj, aż kosmetyki się rozpuszczą. Następnie delikatnie, wykonując ruch tylko w jedną stronę, zbieraj je na płatek. Pocieranie skóry rozciąga ją i naraża na mikrouszkodzenia, co naturalnie szybko przekłada się na pogorszenie jej kondycji. Do łagodnego, a przy tym skutecznego usunięcia makijażu doskonale sprawdzi się również biosiarczkowy płyn micelarny do demakijażu oczu i twarzy.
[product id="248, 243"]
Balneokosmetyki, które przywrócą komfort skórze pod oczami!
W pielęgnacji delikatnego obszaru skóry pod oczami istotne jest również to, by codziennie ją wzmacniać. Nawilżenie i odżywienie to podstawa do tego, by była bardziej odporna na wpływ różnych czynników, przede wszystkim zewnętrznych, mechanicznych.
Pamiętaj o tym, by każdego dnia, rano i wieczorem, wzmacniać i chronić skórę pod oczami odpowiednim kremem – np. odmładzającym kremem pod oczy, który nie tylko ją odżywi, ale także rozjaśni i zredukuje obrzęki. W zmniejszaniu obrzęków przyda się także stymulująco-odżywczy masaż: wykonasz go z przyjemnością dzięki produktowi, jakim jest witaminowo-odżywczy roll-on.
Jeśli Twoja cera jest z natury sucha, wrażliwa lub naczynkowa, do delikatnego, a przy tym skutecznego demakijażu wypróbuj biosiarczkowy płyn micelarny o właściwościach wzmacniających, kojących i nawilżających. Jeśli zaś preferujesz demakijaż olejkami – także mamy dla Ciebie propozycję: to biosiarczkowy olejek nawilżający do demakijażu twarzy.
[product id="284, 248, 309"]
Czy na Twojej twarzy pojawiły się cienie pod oczami? Dlatego zastanawiasz się nad tym, jak je ukryć? Cienie pod oczami uchodzą za jeden z typowych symboli przemęczenia i występują u wielu osób bez względu na wiek. Sińce pod oczami od czego powstają? Cienie pod oczami jak usunąć?
Czym są ciemne sińce pod oczami?
Określane są także jako worki pod oczami to zjawisko stopniowej utraty elastyczności delikatnej skóry pod oczami. Powoduje, że skóra pod oczami staje się coraz bardziej przeźroczysta, naczynia krwionośne uwidaczniają się, a skóra przybiera charakterystyczny, siny, brązowy albo szary kolor. Nieestetyczne sińce pod oczami sprawiają, że twarz wygląda na starszą i pozbawioną blasku, dlatego też wiele kobiet stara się ukryć je pod makijażem. Innym sposobem na uzyskanie promiennego spojrzenia jest właściwy tryb życia i pielęgnacja, która pozwoli usunąć lub zredukować cienie i obrzęki pod oczami.
Opuchnięcia pod oczami – przyczyny ich powstania
Powodów dla, których powstają obrzęki pod oczami jest naprawdę wiele. Długotrwała praca przy komputerze może doprowadzić do poszerzenia się naczyń krwionośnych. Także ogólne zmęczenie czy niedobór snu w przypadku wielu osób łączy się z pojawianiem ciemnych cieni lub obrzęków pod oczami. Cienie pod oczami mogą powstać także w wyniku nadmiernego stresu, ale także mogą być objawem wielu chorób np. nieprawidłowej pracy nerek, cukrzycy czy też mogą wskazywać na anemię. O czym jeszcze świadczą podkowy pod oczami? Przyczyną może być towarzysząca alergia albo choroby skóry np. atopowe zapalenie skóry. Choć bezbolesne obrzęki pod oczami, znacząco wpływają na dobre samopoczucie, odbierając twarzy blask, świeżość i zdrowy wygląd. Przyczyn zmian w okolicach oczu dopatrywać się można jednak nie tylko w przemęczeniu. Widoczne pod skórą naczynia krwionośne z reguły mają podłoże genetyczne, a inne cienie spowodowane są niewystarczającą ilością spożywanych w ciągu dnia płynów, dietą ubogą w żelazo i witaminę K, paleniem tytoniu lub ogólnymi zanieczyszczeniami. Pozostałe zaś są wynikiem naturalnego procesu starzenia się skóry. Ustalenie przyczyn czerwonych sińców pod oczami w zmianach barwnikowych jest kluczowe dla podjęcia odpowiednich kroków w celu ich zwalczenia. Poprawa stylu życia, odpowiednia dieta, a także właściwie dobrana pielęgnacja pozwolą jednak znacząco poprawić wygląd okolic oczu bez względu na przyczynę ich powstawania.
Cienie pod oczami – przyczyny dodatkowe, na które warto zwrócić uwagę?
Jeśli cienie pod oczami doskwierają Ci od dłuższego czasu, zastanów się nad tym, jak długo je masz i z jakiego powodu mogły się pojawić. Objawy im towarzyszące, które powinny Cię zaniepokoić i zachęcić do wizyty u lekarza to:
- Osłabienie i łatwa męczliwość
- Zaburzenia koncentracji i trudności w skupieniu uwagi
- Bóle głowy i uczucie duszności
- Przedłużone krwawienia
- Skłonność do powstawania siniaków
Kosmetyki na cienie i obrzęki pod oczami
Cienie i obrzęki pod oczami, choć nie zawsze należą do objawów chorobowych, stanowią jednak mankament estetyczny, dlatego też większość osób podejmuje próby usunięcia sińców pod oczami? Jak zlikwidować je? Zbilansowana dieta, wysypianie się i właściwa pielęgnacja w większości przypadków pozwala osiągnąć satysfakcjonujące efekty w zakresie usuwania lub redukcji zmian. Wybierając krem pod oczy na cienie , warto sięgać po preparat o działaniu nawilżającym, odżywczym i regenerującym. Skóra w tych okolicach jest niezwykle cienka i podatna na występowanie zasinień i worków pod oczami, dlatego też należy postępować z nią łagodnie, unikać pocierania ręcznikiem i rękami. Podejmując się walki z cieniami pod oczami, należy uzbroić się w cierpliwość, jest to bowiem jeden z trudniejszych rejonów do wprowadzenia widocznych zmian. Balneokosmetyki w ofercie naszego sklepu mogą jednak znacząco w tym pomóc.
Co na cienie pod oczami?
Mając pewność, że cienie i obrzęki pod oczami nie są wynikiem choroby, a jedynie kosmetycznym defektem, czas sięgnąć po preparaty, które mogą znacząco poprawić wygląd tych okolic. Co na sińce pod oczami? Czy istnieje sposób na sińce pod oczami?
Jedną z możliwości jest skorzystanie z Balneokosmetyków. Wśród dostępnych produktów znajduje się kilka propozycji. Pierwszą jest kosmetyk na cienie pod oczami to biosiarczkowy roll-on na bazie wody siarczkowej, wzbogacony między innymi o kolagen, elastynę, witaminę E i C, czy też o ekstrakt z czerwonej algi. Dzięki temu głęboko nawilża skórę, zmniejsza obrzęk, a także wygładza zmarszczki, redukując przy tym cienie. Drugim produktem jest z kolei krem odmładzający pod oczy z kwasem hialuronowym, masłem Shea i olejem arganowym, który znacząco zmniejsza ilość i głębokość zmarszczek, powodując efekt naturalnego liftingu okolic oczu. Regularna pielęgnacja przy użyciu powyższych kosmetyków gwarantuje szybszą regenerację naskórka, zwiększenie sprężystości skóry pod oczami, a także wyrównanie kolorytu i zlikwidowanie obrzęków.
Obrzęki pod oczami - jak zlikwidować je za pomocą domowych sposobów?
Czy istnieją inne sposoby na pozbycie się cieni pod oczami? Pielęgnację kosmetykami delikatnej skóry wokół oczu, możesz wesprzeć stosując domowe sposoby. Pierwszym o którym warto wspomnieć jest masaż kostkami lodu lub przykładanie zimnych łyżeczek. Ochłodzenie sprawia, że poprawia się kolor skóry. Podobne działanie mają plasterki ogórka. Przykładając je, zmniejszysz obrzęki i złagodzisz podrażnienia. Ogórek także nawilża i regeneruje skórę. Do pielęgnacji skóry pod oczami możesz wykorzystać także surowe ziemniaki, z których możesz wykonać okład. Przed przyłożeniem ich w okolicy oczu, schłodź je. Zimne ziemniaki ściągają nadmiar wody nagromadzonej pod skórą i powodują, że staje się napięta. Sok z surowych ziemniaków działa także wybielająco, dlatego sprawdza się podczas usuwania zaczerwienień oraz zasinień.
Jeśli zależy Ci na promiennym wyglądzie, sprawdź Balneokosmetyki, które występują w ofercie naszego sklepu online. Pozbądź się cieni pod oczami na dobre. Zobacz też pozostałe produkty, które są dostępne wśród naszych propozycji.
Czytaj więcej...